Sporinger / Sporingsresultater / Region Sjælland

Region Sjælland

Lystrup Skov d. 16.1.2016
Dommer Kim Pedersen
 
Naughty Truffe Medievale DK1976/2014  Fører Charlotte Rosendahl, løber Pia Pedersen
Mangelfuld
 
Junior Klasse
KBHV14 Doc van Bockxgrave   DK18227/2012. Fører Claus Ladoged,  løber Pia Pedersen
Tilfredsstillende
 
Dommer  Claus Ladefoged:
Tessideez Diva  Fører Kim Pedersen, løber Victor Ladefoged
Særdeles God
 
Dommer Kim Pedersen
Senior Klasse
DKCH SCH INTCH Riskullens Soya DK11827/2011 Fører Charlotte Rosendahl, løber Pia Pedersen
Mangelfuld
 
Hørsholm d. 1.11.2015
Dommer Søren Magdal
 
Novice Klasse
Tessidez Diva DK? Fører Kim Pedersen, løber in Seaton
Særdeles God nr. 1

Naughty Truffe Medievale DK1976/2014  Fører Charlotte Rosendahl, løber Lars Pedersen
Mangelfuld
 
Junior Klasse
KBHV14 Doc van Bockxgrave   DK18227/2012. Fører Claus Ladoged,  løber Kim Pedersen
Tilfredsstillende
 
Dommer Claus Ladefoged
Senior Klasse
DKCH SCH INTCH Riskullens Soya DK11827/2011 Fører Charlotte Rosendahl, løber Caroline Ladefoged
Mangelfuld
 
 
 
Hundstrup d. 23.08.2015
Dommer Jytte Møller Tarnow
 
 
Junior Klasse
KBHV14 Doc van Bockxgrave   DK18227/2012. Fører Claus Ladoged løber Jørgen Tarnow
Særdeles God kl. bånd nr. 1
 
Novice Klasse
Naughty Truffe Medievale DK1976/2014  Fører Charlotte Rosendahl, løber Jørgen Tarnow
Fortrinlig kl.bånd nr.1
 
Junior Klasse
 
Senior Klasse
DKCH SCH INTCH Riskullens Soya DK11827/2011 Fører Charlotte Rosendahl, Løber Jørgen Tarnow
Særdeles God, kl. bånd nr. 1
 
 
 
Ny Strandskov d. 1.03.2015
Dommer Jytte Møller Tarnow
 
Novice klasse
Tessideez Diva  Fører Kim Pedersen, løber Charlotte Rosendahl
Tilfredsstillende
 
Dommer Kim Pedersen
Junior klasse
KBHV14 Doc van Bockxgrave   DK18227/2012. Fører Claus Ladoged, Løber Ian Seaton.
Tilfredsstillende
 
Åben Klasse
DKCH SCH INTCH Riskullens Soya DK11827/2011 Fører Charlotte Rosendahl, Løber Pia Pedersen
Tilfredsstillende
 
 
Kongelunden, Pinseskoven d. 25.01.2015
Dommer Søren Magdal
 
Junior klasse
KBHV14 Doc van Bockxgrave   DK18227/2012. Fører Claus Ladoged, Løber Charlotte Roseendahl.
Mangelfuld
 
Åben klasse
DKCH SCH INTCH Riskullens Soya DK11827/2011 Fører Charlotte Rosendahl, Løber Claus Ladefoged
God, kl. bånd nr. 1
 
 

Lystrup Skov 22. november 2014
Dommer Jytte Møller Tarnow

Kravlegård
Naughty Truffe Medievale DK Fører: Kim Pedersen løber: Winnie Henriksen
Oprykning til Novice klasse


Novice klasse
Tessidez Diva Liver/Tan (Clearwater's Ft Xquisite Jasper - Tessidez B-Seleste)
Fører: Kim Pedersen, Løber: Winnie Henriksen
Tilfredsstillende

Åben Klasse
Dommer Kim Pedersen
DKCH SCH INTCH Riskullens Soya DK11827/2011 Fører Charlotte Rosendahl, løber Pia Pedersen.
Mangelfuld

Vivede 28. september 2014
Dommer Charlotte Rosendahl
Novice klasse
Tessidez Diva Liver/Tan (Clearwater's Ft Xquisite Jasper - Tessidez B-Seleste)
Fører: Kim Pedersen, Løber Ian Seaton
Tilfredsstillende

Åben Klasse
Dommer Kim Pedersen
DKCH SCH INTCH Riskullens Soya DK11827/2011 Fører Charlotte Rosendahl, løber Pia Pedersen
Fortrinlig, Klassens bånd nr. 1

Lystrup Skov 16. august 2014

Dommer Jytte Møller Tarnow
Kravlegård
Naughty Truffe Medievale DK  Fører Winnie Henriksen løber Kim  Pedersen
Ny kravlgård med fremmed handler næste gang
 
Novice klasse
Tessidez Diva Liver/Tan (Clearwater's Ft Xquisite Jasper - Tessidez B-Seleste)
Fører: Kim Pedersen, Løber Maya Ullrich
Særdeles God, klassens bånd nr.1
 
Junior klasse
Doc V. Bocjxgrave DK18227/2012. Fører Claus Ladefoged, Løber 
 Kai Ullrich
Mangelfuld
 
Åben Klasse
Dommer Kim Pedersen
DKCH SCH INTCH Riskullens Soya DK11827/2011 Fører Charlotte Rosendahl, løber Morten Z. Mortensen
Mangelfuld
 
 

Vivede d. 19. juli 2014

Dommer Jytte Møller Tarnow
Kravlegård
Naughty Truffe Medievale DK Fører Winnie Henriksen løber Kai Ullrich
Ny kravlegård anbefales
 
Åben klasse
 
DKCH Riskullens Soya DK11827/2011 Fører Charlotte Rosendahl, Løber Jørgen Tarnow
Tilfredsstillende
 
 

Søvang d. 4. maj 2014

Dommer Søren Magdal
Junior Klasse
 
Doc V. Bocjxgrave DK18227/2012. Fører claus Ladefoged, Løber Ian Seaton
Tilfredsstillende
 
Åben Klasse
DKCH Riskullens Soya  DK11827/2011 Fører Charlotte Rosendahl, Løber Rasmus Christensen
Tilfredsstillende

Dalby 23. februar 2014

Dommer Finn Drowe Nielsen
 
Junior klasse
 
Doc V. Bockxgrave DK 18227/2012
Fører Calus Ladefoged, Løber Steen Larsen (med på sporet Søren Magdal)
Mangelfuld
 
DKCH Riskullens Soya DK11827/2011 Fører Charlotte Rosendahl, Løber Søren Magdal.
Tilfredsstillende
 
Kravlegård
Tessidez Diva DK....  Fører Kim Pedersen. Løber Claus Ladefoged
Anbefaling: 1 gang mere i kravlegård

Vivede d. 19.1.2014

Junior Klasse Dommer Finn Drowe Nielsen

 
DKCH Riskullens Soya Dk11827/2011, 17/12/10, Black And Tan (WJW08 DKCH NOCH SECH NORDCH INTCH Yardleys Havoc - SECH DKCH Tessidez Astrid) Opdrætter: Anna Andersson, Sverige Ejer: Charlotte Rosendahl, Vesterskovvej 3, Vivede, 4640 Faxe, 56718606 – 23255810
God
 
Doc V. Bockxgrave Dk18227/2012, 22/05/12, Black And Tan (Ysengrin Famous Alhavant - Fougasse Truffe Medievale) Opdrætter: B. Van Wijk, Holland Ejer: Claus Ladefoged, Fruerhøj 29, 2970 Hørsholm, 45823756 – 30773756
Mangelfuld
 
 
Kravlegård Klasse Dommer Finn Drowe Nielsen
Tessidez Diva Liver/Tan (Clearwater's Ft Xquisite Jasper - Tessidez B-Seleste)
Opdrætter: Anna Dalling, Sverige Ejer: Kim Pedersen, Månevej 5, 3550 Slangerup 
Et nyt kravlegårdsspor anbefales
 
 
 
 

DTU Lyngby d. 19.10.2013

Junior Klasse
Dommer Jytte Møller Tarnow - hjælpedommer Kim Pedersen

 
DKCH Riskullens Soya Dk11827/2011, 17/12/10, Black And Tan (WJW08 DKCH NOCH SECH NORDCH INTCH Yardleys Havoc - SECH DKCH Tessidez Astrid) Opdrætter: Anna Andersson, Sverige Ejer: Charlotte Rosendahl, Vesterskovvej 3, Vivede, 4640 Faxe, 56718606 – 23255810
Tilfredsstillende
 
Doc V. Bockxgrave Dk18227/2012, 22/05/12, Black And Tan (Ysengrin Famous Alhavant - Fougasse Truffe Medievale) Opdrætter: B. Van Wijk, Holland Ejer: Claus Ladefoged, Fruerhøj 29, 2970 Hørsholm, 45823756 – 30773756
Mangelfuld
 
Tessidez Cream Polly Dk04347/2012, 21/12/11, Liver And Tan (SECH DKCH NORDCH INTCH Aristos Q King Pellinore - Tessidez Asta) Opdrætter: Anna Dalling, Sverige Ejer: Søren Christenen, Birkevej 26 B, 2791 Dragør
Mangelfuld
 
 

Søvang d. 22.9.2013

Kravlegård
Dommer Søren Larsen 

Tessidez Diesel Black/Tan (Clearwater's Ft Xquisite Jasper - Tessidez B-Seleste)
Opdrætter: Anna Dalling, Sverige Ejer: Kim Pedersen, Månevej 5, 3550 Slangerup 
Et nyt kravlegårdsspor anbefales
 

Novice klasse
Dommer Søren Larsen
 

Doc V. Bockxgrave Dk18227/2012, 22/05/12, Black And Tan (Ysengrin Famous Alhavant - Fougasse Truffe Medievale) Opdrætter: B. Van Wijk, Holland Ejer: Claus Ladefoged, Fruerhøj 29, 2970 Hørsholm, 45823756 – 30773756
Særdeles God nr. 1 - oprykkes til juniorklassen
 

Junior Klasse
Dommer Jytte Møller Tarnow 

Tessidez Cream Polly Dk04347/2012, 21/12/11, Liver And Tan (SECH DKCH NORDCH INTCH Aristos Q King Pellinore - Tessidez Asta) Opdrætter: Anna Dalling, Sverige Ejer: Søren Christenen, Birkevej 26 B, 2791 Dragør
Tilfredsstillende
 
DKCH Riskullens Soya Dk11827/2011, 17/12/10, Black And Tan (WJW08 DKCH NOCH SECH NORDCH INTCH Yardleys Havoc - SECH DKCH Tessidez Astrid) Opdrætter: Anna Andersson, Sverige Ejer: Charlotte Rosendahl, Vesterskovvej 3, Vivede, 4640 Faxe, 56718606 – 23255810
Tilfredsstillende

Sporing i Lystrup Skov 15.8.2014

samling
Der lægges taktik inden sporene lægges
 
 
Nellie
Winni Henriksen og  Naughty Truffe Médiévale "Nellie"
 
 
 olga
  Riskullens Soya "Olga" og Naughty Truffe Médiévale "Nellie" samt vores to interesserede gæster Kai og Maya Ullriich, som hjalp med at lægge spor.
 
 
 
diva
Tessidez Diva venter på at komme ud og spore

Sporing i Vivede 19.07.2014

Vores lille ny blodhund på Sjælland  Nellie
Nellie
alle
 
Jytte og Winnie
Winnie
Sporing i Faxe
Sporing i Faxe Industriområde på en varm sommerdag.
Tessidez Cream Polly og Riskullens Soya står venter på at det bliver deres tur til at spore. Jytte Møller Tarnow sidder og skriver notater, Caroline Ladefoged har været løber og Charlotte Rosendahl gør klar til sporingen. 
Hanne Louise Top Knudsen